Kāršu Spēles Diviem

Apgūsti neparastas kāršu spēles diviem!

Romantiskas vakariņas sveču gaismā noteikti pieprasa turpinājumu. Kādēļ gan to neievirzīt nedaudz azartiskākā gaisotnē? Patiesībā, kāpēc gan jebkuru brīvo brīdi divatā nepavadīt ārpus viedierīcēm, spēlējot kārtis? Mēs piedāvājam Tev divas maz zināmas kāršu spēles diviem spēlētājiem, lai kopā pavadītais laiks būtu azarta un jautrības pilns! Iepazīsties ar to noteikumiem raksta turpinājumā!

Ātrie fakti – lielisks veids, kā trenēt matemātiku

Šīs kāršu spēles spēlētājiem vecuma ierobežojumi nav noteikti – Tu vari spēlēt ar savu mīļoto, vectēvu vai bērnu – interesanti un jautri būs jebkurā gadījumā. Spēles process ir pavisam vienkāršs:

  • kavu sadala uz abiem spēlētājiem, spēlētāji kāršu kaudzītes tur ar attēlu uz leju;
  • abi vienlaicīgi ņem virsējo kārti no kaudzītes un atklāj, noliekot blakus vienu otrai uz galda;
  • tas, kurš pirmais pasaka, kāda ir kāršu summa, saņem kārtis un liek savas kaudzītes apakšā.

Gadījumā, ja esat atbildējuši vienlaicīgi, kārtis paliek galdā un tiek liktas nākamās. Tas, kurš pirmais paspēj nosaukt summu, paņem visas uz galda esošās atvērtās kārtis. Kārtīm ar bildītēm (kalps, dāma, kungs) ir 10 punktu vērtība, dūzim – viens. Uzvar tas, kura īpašumā spēles beigās ir nonākušas visas kārtis.

Svaiga un neparasta spēle – citroni

Sākumā loģika un taktika, pēc tam veiksme – kuras gan citas kāršu spēles diviem spēlētājiem varētu radīt vēl vairāk azarta kā šī mazpopulārā, bet ļoti aizraujošā spēle! Kāršu spēles gaita ir šāda:

  • katram spēlētājam izdala trīs aizklātas kārtis, kuras nedrīkst aiztikt (kārtis noliek rindiņā vienu otrai blakus) un pēc tām vēl sešas kārtis;
  • no šīm sešām kārtīm spēlētājs izvēlas trīs stiprākās, kuras atklātas noliek katru uz jau galdā esošajām kārtīm, rokās atstājot tikai 3 kārtis;
  • viens spēlētājs uzliek galdā atklātu kārti, nākamajam jāliek atklāta AUGSTĀKA kārts, nākamajam vēl augstāka kārts un tā turpinās kaudzītes būvēšana, pēc katras uz gada noliktās kārts paņemot vienu jaunu kārti no kavas, līdz kādam vairs nav ko likt (visas kārtis ir mazākas par augšējo kaudzītes kārti vai nav 2 vai 10);
  • ja nav, ko uzlikt – kaudzīte jāņem augšā, un jaunu kaudzīti sāk nākamais spēlētājs.

Nonākot līdz pēdējām trim kārtīm, kas sākumā aizklātas tika noliktas uz galda, un spēles raksturs kļūst spēlētāju veiksmi izaicinošs – kārtis nedrīkst apskatīties, ir jāpaļaujas uz intuīciju un veiksmi un jāņem viena kārts – ja tā ir lielāka par kaudzītes pēdējo kārti – lieliski, ja nē, jāceļ augšā kaudzīte un kārts, kas “pievīla”.

Kāršu stiprumi ir atbilstoši to cipariem un attēliem, atskaitot divas kārtis – 2 un 10:

 

  • 2 dod iespēju uz esošās kaudzītes sākt būvēt jaunu kaudzīti;

 

  • 10 “uzspridzina” kaudzīti – tā nav jāņem nevienam, un tiek sākta jaunas kaudzītes veidošana.

Divu vienādu kāršu gadījumā kaudzē var likt abas, trīs vienādas kārtis darbojas tāpat kā 10 – uzspridzina kaudzīti, četru vienādu kāršu gadījumā likt var tikai divas vai trīs no tām. Uzvarētājs, tāpat kā “Durakā”, ir tas, kurš pirmais atbrīvojas no visām kārtīm.

No teorijas pie prakses

Tagad, kad esi iepazinis šīs neparastās, bet ļoti foršās kāršu spēles diviem spēlētājiem, laiks ķerties pie to apguves. Sākumā, protams, var iet grūti, bet, kad iespēlēsies, mēs garantējam – Tev patiks.

Padalies ar rakstu, lai arī Tavi draugi uzzina par šīm neparastajām, bet vienkāršajām kāršu spēlēm!