Pokers, nenoliedzami, ir populārākā kāršu spēle visā pasaulē. Kaislīgi pokera spēlētāji un aktīvi līdzjutēji, būs pazīstami ar faktu, ka Pokers zem sevis slēpj dažādus kāršu spēļu veidus, kuru pamatā ir kāršu kombināciju veidošana, likmju likšana un veiksmīga lēmumu pieņemšana par savu rokās esošo kāršu tālāko likteni.

Pokera spēļu noteikumi var atšķirties ar dažādām niansēm, bet spēles pamati ir nemainīgi – ar kāršu kombināciju un solīšanas palīdzību, gūt uzvaru spēlē. Lai arī ir vairāk kā 120 pokera paveidi, populārākie no tiem tiek spēlēti ar standarta 52 kāršu kavu. Kāršu kombinācijas visu veidu pokera spēlēs ir jāveido no piecām kārtīm – gan rokās, gan galdā esošajām. Populārākās pokera spēļu variācijas ir Texas Hold`em un Omaha.

Texas Hold`em.
Spēles pilnais nosaukums ir Texas Hol`em No Limit un tas ir populārākais no spēļu veidiem, kas tiek spēlēts dažādos pokera turnīros visā pasaulē gan kazino, gan tiešsaistē. No Limit nozīmē to, ka spēlēt var neierobežots spēlētāju skaits un uz spēles drīkst likt visus sev iedalītos žetonus. Spēli uzsākot, spēlētājiem tiek izdalītas divas kārtis un divi spēlētāji, kas sēž no dīlera pa kreisi, izdara lielās un mazās likmes (Big Blind un Small Blind). Sākas solīšana un spēlētāji, kuri nevēlas tālāk piedalīties konkrētajā partijā, kārtis nomet (fold). Lai partija turpinātos, ir jābūt vismaz diviem spēlētājiem. Pēc pirmās solīšanas, galdā tiek izdalītas pirmās trīs kārtis (flop). Atkal norisinās solīšana un pēc tās beigām, dīleris izdala vēl vienu kārti (turn). Spēlētāji atkal liek likmes un tiek izlikta pēdējā, piektā kārts (river). Spēlētāji atkal sola. Uzvar tas, kuram ir stiprākā roka.

Omaha.
Omaha pokera spēle līdzinās Texas Hold`em – tajā ir flop, turn un river kāršu dalīšanas veids, taču, iesākumā spēlētājiem tiek iedalītas nevis divas, bet četras kārtis. Spēles norise ir līdzīga, taču obligāts nosacījums ir tas, ka spēles beigās kombinācija ir jāveido no divām rokās esošajām kārtīm un kārtīm, kas ir izdalītas galdā. Arī Omaha var būt gan ar likmes limitu, gan bez. To, kādi ir spēles un likmju likšanas noteikumi, parasti nolemj pirms spēles sākuma.

Kā jau var noprast, sev tīkamu un saistošu pokera spēlēšanas veidu var atrast teju jebkurš kāršu spēļu cienītājs, turklāt, regulāra pokera turnīru norise ļauj ne tikai lieliski izklaidēties, bet vinnesta gadījumā arī tikt pie liekas naudas summas.